Hotel Unicus, Kraków
, Kraków

Ciekawostki

Wybierz termin
13 cze 2021
14 cze 2021

Gwarancja najniższej ceny 

Hejnał Mariacki

Melodia grana przez trębaczy z wieży Kościoła Mariackiego jest jednym z głównych symboli Krakowa. Co godzinę nad miastem rozbrzmiewa sygnał przypominający o legendzie trębacza, który ostrzegając mieszkańców przed najazdem Tatarów został postrzelony strzałą z łuku. Hejnał transmitowany jest również codziennie przez I Program Polskiego Radia.

Hejnał Mariacki

Lista Światowego Dziedzictwa Unesco

Kraków został wpisany na listę w 1978r. Tylko na Starym Mieście znajduje się około sześć tysięcy zabytków i ponad dwa miliony dzieł sztuki. Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa 40 lat temu, czyli jako jedno z pierwszych 12 obiektów na świecie.

Lista Światowego Dziedzictwa Unesco

Nowa Huta

Kraków to nie tylko Stare Miasto i Kazimierz. Nowa Huta to jedna z większych dzielnic Królewskiego Miasta. Wyjątkowa architektura i burzliwa przeszłość coraz częściej zachęca turystów do zwiedzania. Idealnie zbudowany Plac Centralny  - serce dzielnicy i Łąki Nowohuckie – zielone płuca Krakowa to tylko niewielka część atrakcji dzielnicy!

Nowa Huta

Kiełbaski z Nyski

Pierwszy Krakowski food truck działający w okolicy Hali Targowej już ponad 20 lat. Codziennie w godzinach wieczornych po kiełbaski ustawiają się kolejki Krakowian i turystów. Sprzedaż przekąsek stał się symbolem na kulinarnej mapie miasta. Koniecznie spróbujcie!

Kiełbaski z Nyski
Zobacz na mapie

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Bezpieczny Hotel - nasze działania w związku z pandemią Covid-19 Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij